Adrasan Ulaşım Özellikleri

Adrasan Ulaşım Özellikleri

Ülkemizin en bakir ve en doğal bölgeleri arasında yer alan Adrasan sizleri bekliyor. Finike ve Kemer ilçelerinin tam ortasında yer alan Adrasan, Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı harika bir tatil beldesidir. Antalya kent merkezine 100 kilometre mesafede yer alan Adrasan’ın Kumluca ilçe merkezine olan uzaklığı ise; 24,4 kilometredir. Plajı, denizi, tekne turu ve dalış aktiviteleri ile adından sıkça söz ettiren Adrasan, kesin gezip görülmesi gereken bölgelerin başında yer almaktadır. Adrasan’ı ziyaret etmek isterseniz, Adrasan ulaşım özellikleri ile ilgili detaylı bilgilere göz atmayı unutmayınız…

Adrasan’ın yaklaşık 2 kilometre uzunluğa sahiptir. Adrasan sahilinin kuzey bölümü; taşlık yapıya sahip olduğu gibi aniden derinleşebilme özelliğine sahiptir. Adrasan sahilinin orta bölümü taşlık ve kumluk olan bölüme göre, daha sığ bir yapıya sahiptir. Adrasan sahilinin güney kısmı ise; daha çok ziyaret edilen bölümü olarak ön plana çıkmaktadır ve ince kum yapısına sahiptir. Adrasan sahilinin güney tarafında ortalama 20 metre açılmış olsanız bile, ayaklarınız yere basmaktadır. Bu özelliği ile Adrasan’ın en çok ziyaret edilen bölgesi olarak ön plana çıkmaktadır.

Adrasan denildiğinde, akla ilk tatil gelir. Çam ağaçları, nar ağaçları ve portakal ağaçları arasında ferah bir tatil yapmak isterseniz Adrasan bungalov evleri arasında yer alan Şirinler Camping tesisini ziyaret edebilirsiniz. Keyifli bir kamp ve Antalya bungalov ev deneyimi için geç kalmadan erken rezervasyon avantajından yararlanabilirsiniz.

Adrasan Ulaşım Özellikleri

Adrasan’a gitmek için, Antalya Otogarı’na gitmeniz gerekmektedir. Antalya Otogarı’ndan Adrasan’a, Adrasan’dan da Antalya’ya günün belirli saatlerinde hizmet veren otobüsler bulunmaktadır. Antalya Otogarı’ndan Kumluca güzergâhına hareket eden otobüslere binerseniz, Adrasan sapağına kadar ulaşım sağlayabilirsiniz. Adrasan sapağında indikten sonra, taksi tutarak Antalya’nın incisi Adrasan’a ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak otobüs seferleri yaz sezonunda daha da artmaktadır. Yolculuk planı yapmadan önce Antalya Otogarı ile iletişime geçerek sefer saatleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kendi aracı ile Adrasan’a gitmek isteyenler; Antalya’ya gitmelidir. Antalya kent merkezi güzergâhından gelecekseniz, mutlaka Antalya’ya uğramanız gerekmektedir. Muğla’dan gelenler, Antalya kent merkezine gitmek durumunda değildir. Antalya kent merkezi üzerinden; sırası ile Kemer – Ulupınar – Kumluca – Adrasan rotasını takip edeceksiniz.

Ulupınar mevkiini geçtikten hemen sonra sağ tarafta yer alan Kumluca Bölge Trafik Denetleme Müdürlüğü’nün bulunduğu alanda, size göre sol tarafta Adrasan’a giden yol ayrımını göreceksiniz. Oradan Adrasan yoluna, yani sol tarafa dönmeniz gerekmektedir. Dönüş yaptığınız yol ayrımından, yaklaşık 8 kilometre kadar bol virajlı bir yolculuğunuz olacak. Virajlı ve kısa bir yolculuk sonrası Antalya’nın müthiş doğası Adrasan’a ulaşmış olacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti Başlat
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?