Adrasan Balıkçı Koyu’na Nasıl Gidilir?

Adrasan Balıkçı Koyu'na Nasıl Gidilir?

Tekne turları, Likya Yolu, plajı ve denizi ile Antalya’nın saklı kalmış doğa güzellikleri arasında yer alan Adrasan’da bulunan Adrasan Balıkçı Koyu, yeni doğa severleri bekliyor. Antalya’da ziyaret edilmesi gereken koyların en başında yer alan Adrasan Balıkçı Koyu, Antalya iline bağlı Kumluca ilçesi sınırları içerisinde bulunan Adrasan’da bulunmaktadır. Oldukça küçük bir alana sahip olan Adrasan Balıkçı Koyu; gün doğumu ve gün batımını izleyebileceğiniz harika bir ortama da ev sahipliği yapmaktadır.

Adrasan Balıkçı Koyu’na araç girişinin yasak olmasının yanı sıra ateş yakılmasına da izin verilmiyor. Bundan dolayı, Adrasan Balıkçı Koyu bakir kalmış ve güzelliğini korumaya devam etmiş. Günümüzde ise; Adrasan’a giden ziyaretçilerin uğrak mekânıdır. Adrasan bungalov evleri arasında yer alan Şirinler Camping ziyaretçileri, Adrasan Balıkçı Koyu’nun güzelliğinden söz etmektedir. Adrasan kamp yerleri denildiğinde de akla gelen tesis, güzel bir kamp ve Antalya bungalov ev tatili deneyimlemenize imkan sağlamaktadır. Erken rezervasyon avantajını kaçırmayın…

Adrasan Balıkçı Koyu’na Nasıl Gidilir?

Fotoğrafçılık, yüzme, dalış ve manzara seyri aktiviteleri gerçekleştirebileceğiniz Adrasan Balıkçı Koyu’nda huzurlu vakit geçirmek için geç kalmayınız. Adrasan Balıkçı Koyu’na araç girişi bulunmamasından dolayı, sadece trekking yaparak ulaşım sağlanmaktadır. Adrasan sahilden ortalama 200 metrelik patika yol üzerinden, Adrasan Balıkçı Koyu’na gidebilirsiniz. Ayrıca hatırlatmak isteriz ki; Adrasan Balıkçı Koyu’na gitmek için sadece Adrasan sahilden yürümek gerekmektedir. Alternatif rota bulunmamaktadır.

Adrasan Balıkçı Koyu’na, Adrasan’dan gideceğiz ama Adrasan’a nasıl ulaşacağız diyorsanız da; toplu ulaşım araçlarını kullanabilir ya da kendi aracınız ile güzel bir yolculuk yaptıktan sonra, Akdeniz’in saklı kalmış güzelliği Adrasan’a ulaşabilirsiniz… Bunun için; Antalya – Kemer – Ulupınar – Adrasan rotası üzerinde harika bir yolculuk sizi bekliyor olacaktır. Ulupınar – Kumluca arasında Adrasan yol ayrımı bulunmaktadır.

Otobüs ile Adrasan Balıkçı Koyu’na gitmek için, Antalya – Kumluca ve Kumluca – Antalya arası hizmet veren otobüslere binebilirsiniz. Kumluca yolu üzerinde Adrasan sapağına geldiğinizde, otobüsten inip taksi tutmanız gerekmektedir. Adrasan sapağından yaklaşık 8 kilometrelik bir yolculuk sonrası Adrasan sizi kucaklıyor olacaktır. Adrasan sahil yolu üzerinden de, 200 metrelik yürüyüş mesafesi ile doğa harikası Adrasan Balıkçı Koyu’na ulaşabilirsiniz. Dilerseniz, tekne turuna katılarak da Balıkçı Koyu’nu ziyaret edebilirsiniz.

Adrasan Balıkçı Koyu Özellikleri Nelerdir?

Adrasan Balıkçı Koyu’nun en önemli özelliği denizinin kum yapısına sahip olmasıdır ve yavaş yavaş derinleşmesidir. Sahil tarafı taşlık yapıya sahip olsa da, denizinin kum olması ziyaretçilerin büyük bir çoğunluğunu memnun etmiş durumda.

Terlik ya da deniz ayakkabısı kullanarak rahat bir şekilde Adrasan Balıkçı Koyu’nda turlayabilir ve plaj tarafında eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

Ateş yakılması yasak ve araş girişi mevcut değil. Duş ve tuvalet imkanı var. Adrasan Balıkçı Koyu’nda herhangi bir işletme bulunmuyor ama ihtiyaçlarınızı Adrasan sahilden temin edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti Başlat
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?